کشف استخوانهای انسان در گورهای پیداشده مالزی


بقایای اجساد دهها قربانی احتمالی قاچاقچیان انسان در مالزی از گورهای کم عمقی که درمناطق جنگلی هم مرز با تایلند پیدا شده بود، از خاک بیرون آورده شد.

دنباله نوشتار...

رییس‌جمهور: پیام تخت جمشید، «ما می‌توانیم» است


رییس جمهور با اشاره به اینکه پیام تخت جمشید، «ما می توانیم» است، گفت: ملت بزرگ ایران می تواند هر کار بزرگی را انجام دهد.

دنباله نوشتار...

جسد مومیایی ۹۰۰ ساله کنار خیابان


جسد مومیایی متعلق به ۹۰۰ سال پیش پس از دزدیده شدن توسط مردی ناشناس در کنار خیابان در جعبه ای پیدا شد.

دنباله نوشتار...

دلداری از میراث دل شکسته/ تنها پل تمام سنگ ایران احیا می شود


خرم آباد - با پیگیری های متولیان امر امید به احیای ظرفیت پل تاریخی شاپوری رنگ گرفته است تا دلداری از میراث دل شکسته لرستان و آزادسازی حریم این بنای تاریخی کلید زده شود.

دنباله نوشتار...

انتخاباتی که تا صبح روز بعد تمدید شد!/ پاسخ «آری» ملت به امام(ره)


رفراندوم بزرگ ایران در فروردین ماه سال ۵۸ رخدادی بزرگ بود که رسانه‌ها ناگزیر از پرداختن به آن بودند؛ روزنامه‌های کیهان واطلاعات که در آن زمان بیشترین مخاطب را داشتند هم از این قاعده مستثنی نبودند.

دنباله نوشتار...

احمدشاه و اولین هواپیما در ایران +عکس


به گزارش امروزنآ به نقل از پرداد به نقل از فرادید : گرچه اولین پرواز بشر با هواپیما در سال 1903 توسط برادران رایت انجام شد اما ده سال طول کشید تا خلبانی لهستانی اولین هواپیما را بر فراز آسمان ایران به پرواز درآورد."ویلبر" و "اورویل رایت" دو مخترعی بودند که در 17 دسامبر 1903 توانستند با موفقیت اولین هواپیما را به پرواز درآورند؛ اما ده سال طول کشید تا در ششم صفر 1332 مصادف با 14 دی ماه 1292 و 4 ژانویه 1914 در زمان احمدشاه قاجار اولین هواپیما در آسمان ایران به پرواز درآید.

دنباله نوشتار...

شهرهای که تا سال 2100 نابود خواهند شد


شهرهای که تا سال 2100 نابود خواهند شد

دنباله نوشتار...

 روز شمار وقایع انقلاب اسلامی در یک نگاه


روز شمار وقایع انقلاب اسلامی در یک نگاه


10فروردین 1340 (پنج شنبه)

وفات آیت‌الله العظمی حاج سید حسین بروجردی

آیت‌الله العظمی حاج سید حسین بروجردی با سی واسطه نسبت به حضرت امام حسن مجتبی (ع) مي‌رساندند. در سال 1253 ش در بروجرد متولد شده و در سن 18 سالگی برای تكمیل تحصیل به اصفهان رفت و پس از ده سال به نجف اشرف عزیمت نموده و به درس آیت‌الله خراسانی وارد گردید. ایشان پس از مراجعت و اقامت در بروجرد به قم مهاجرت كرده و به عنوان مرجع تقلید شیعیان جهان معرفی گردیدند و مدت 16 سال مرجعیت عامه را عهده‌دار بودند.

دنباله نوشتار...